Archiwum bloga

29.07.2019

Delegacja zadań

Będąc sama sobie sterem, żeglarzem, okrętem, programistką, projektantką i księgową, muszę w niektórych sprawach iść na skróty i na łatwiznę. Dziś o tym, jak ułatwić sobie pracę.
Czytaj dalej
25.07.2019

Alternatywa dla Google Maps

Chyba każdy słyszał o Google Maps i chyba każdy właściciel strony chciałby mieć mapkę Google u siebie. Jakiś czas temu Google ograniczył dostęp do swoich map i choć korzystanie z nich jest w niektórych przypadkach nadal darmowe, wymaga rejestracji i podania danych karty płatniczej. Warto zatem znać alternatywę.
Czytaj dalej
26.06.2019

Co to jest hosting, a co to jest domena?

Tak jak Sherlock Holmes nie wiedział, że Ziemia krąży wokół Słońca (bo po co sobie zaprzątać głowę takimi rzeczami?), tak nie każdy wie, co to jest hosting i domena, i jaka jest między nimi różnica. Jeśli jednak masz jeszcze miejsce w głowie, przygotowałam krótki artykuł z wyjaśnieniem. Plus namiary na kilka szpiegowskich narzędzi ;-)
Czytaj dalej
24.06.2019

Czy potrzebujesz WordPressa?

Albo Flaska? Albo jakiegokolwiek innego frameworku? Dla przeglądarek nie ma znaczenia, jakiego frameworka używasz po stronie serwera, ani czy w ogóle jakiegoś używasz. Za pomocą samego HTML-a i CSS-a jesteś w stanie zrobić wypasioną stronę, która nie będzie w niczym ustępować stronie przygotowanej w WordPressie.
Czytaj dalej
19.06.2019

Witaj, świecie!

Oto powstał mikroblog pani Marty! Będę pisać o rzeczach, które inspirują mnie i motywują w pracy, oraz wyjaśniać niektóre kwestie związane z projektowaniem stron i administrowaniem nimi. Nie lubię się rozpisywać, więc będzie krótko i zwięźle.
Czytaj dalej