Once Upon A Time – wtyczka do WordPressa z listą przyszłych wydarzeń

Once Upon A Time to kolejna wtyczka do WordPressa made by pani Marta! Być może w przepastnym katalogu wtyczek istnieje już coś podobnego, ale nie ma to jak własne rozwiązanie 🙂 Funkcjonalność tej wtyczki wykorzystywałam już na kilku zrobionych przez siebie stronach, tyle że zaszywałam ją w motywie.

Wtyczka dostępna jest na moim githubie. Wystarczy ściągnąć ZIP i zainstalować wtyczkę przez panel administatora („Wtyczki” → „Dodaj nową” → „Wyślij na serwer”).

Wtyczka umożliwia dodawanie wydarzeń, które będą pokazywane na stronie tylko do daty ich zakończenia. Potem znikną automatycznie. Przy aktywacji wtyczki w panelu administratora pojawia się sekcja „Wydarzenia” (lub „Events” w innych wersjach językowych). Podczas dodawania nowego wydarzenia należy uzupełnić tytuł, treść, zajawkę, datę rozpoczęcia i (opcjonalnie) zakończenia wydarzenia, adres oraz wybrać obrazek wyróżniający (opcjonalnie). Listę wydarzeń dodaje się do strony lub posta za pomocą shortcode’a [once_upon_a_time_upcoming_events title=”Nadchodzące wydarzenia”], gdzie title można dowolnie zmieniać.

Wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości, można wyświetlić za pomocą shortcode’a [once_upon_a_time_past_events title=”Poprzednie wydarzenia”], gdzie title również można dowolnie zmieniać.

Lista wydarzeń jest ostylowana przez wtyczkę w bardzo podstawowym zakresie. Jej wygląd można zmienić za pomocą własnych reguł CSS. Zachęcam do wypróbowania!

Pani Marta
Jestem Marta. Pani Marta. Na moim blogu dzielę się prostymi sposobami na bezwtyczkowe ulepszenie swojej strony WordPress. Jeśli brakuje Ci czegoś w tym wpisie lub chcesz, abym poruszyła temat, na którym Ci zależy, daj znać w komentarzu!

Dodaj komentarz

*

*

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *