Once Upon A Time – wtyczka do WordPressa z listą przyszłych wydarzeń

Once Upon A Time to kolejna wtyczka do WordPressa made by pani Marta! Być może w przepastnym katalogu wtyczek istnieje już coś podobnego, ale nie ma to jak własne rozwiązanie 🙂 Funkcjonalność tej wtyczki wykorzystywałam już na kilku zrobionych przez siebie stronach, tyle że zaszywałam ją w motywie.

Wtyczka dostępna jest na moim githubie. Wystarczy ściągnąć ZIP i zainstalować wtyczkę przez panel administatora („Wtyczki” → „Dodaj nową” → „Wyślij na serwer”).

Wtyczka umożliwia dodawanie wydarzeń, które będą pokazywane na stronie tylko do daty ich zakończenia. Potem znikną automatycznie. Przy aktywacji wtyczki w panelu administratora pojawia się sekcja „Wydarzenia” (lub „Events” w innych wersjach językowych). Podczas dodawania nowego wydarzenia należy uzupełnić tytuł, treść, zajawkę, datę rozpoczęcia i (opcjonalnie) zakończenia wydarzenia, adres oraz wybrać obrazek wyróżniający (opcjonalnie). Listę wydarzeń dodaje się do strony lub posta za pomocą shortcode’a [once_upon_a_time_upcoming_events title=”Nadchodzące wydarzenia”], gdzie title można dowolnie zmieniać.

Wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości, można wyświetlić za pomocą shortcode’a [once_upon_a_time_past_events title=”Poprzednie wydarzenia”], gdzie title również można dowolnie zmieniać.

Lista wydarzeń jest ostylowana przez wtyczkę w bardzo podstawowym zakresie. Jej wygląd można zmienić za pomocą własnych reguł CSS. Zachęcam do wypróbowania!

Pani Marta
Jestem Marta. Pani Marta. Od kilku lat pracuję w WordPressie i ciągle jestem pod wrażeniem jego możliwości. Na moim blogu dzielę się prostymi sposobami na bezwtyczkowe ulepszenie swojej strony. Jeśli brakuje Ci czegoś w tym wpisie lub chcesz, abym poruszyła temat, na którym Ci zależy, daj znać w komentarzu!

Dodaj komentarz

*

*

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *