Alternatywa dla Google Maps

Chyba każdy słyszał o Google Maps i chyba każdy właściciel strony chciałby mieć mapkę Google u siebie. Jeśli jednak chcesz się uniezależnić od Google, mam dla Ciebie alternatywę.

Taką alternatywą jest OpenStreetMap. Jest to projekt open source, tworzony przez wolontariuszy. Do OpenStreetMap mam stosunek sentymentalny, ponieważ mój mąż udzielał się w tym projekcie lata temu. Pamiętam, jak paradowaliśmy po Rumi z notesem i GPS-em, mąż robił notatki, a ludzie odnosili się do nas z wielkim szacunkiem, bo mądrze to wszystko wyglądało 😉

Aby umieścić mapkę OpenStreetMap u siebie, należy udać się na ich stronę, wyszukać miejsce, które chce się oznaczyć, a następnie w prawym bocznym pasku odnaleźć ikonkę „Share”. Zaznaczyć „Include marker”, ewentualnie skorygować położenie markera, wybrać „HTML” i skopiować treść okienka na swoją stronę internetową. Proste i nie wymaga rejestracji.

Pani Marta
Jestem Marta. Pani Marta. Na moim blogu dzielę się prostymi sposobami na bezwtyczkowe ulepszenie swojej strony WordPress. Jeśli brakuje Ci czegoś w tym wpisie lub chcesz, abym poruszyła temat, na którym Ci zależy, daj znać w komentarzu!

Dodaj komentarz

*

*

*

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *